Chovat psa nebo kočičku se dnes stává velmi rozšířené. Dříve se tato zvířátka krmila více méně zbytky ze stolu hospodářů. Dnes již je jasné, že výživa pro naše mazlíčky musí vypadat úplně jinak. Aby byl ve stravě zastoupen veškerý sortiment živin a vitamínů, které pejskové a kočičky potřebují, je vhodné používat krmivo vyvinuté přímo pro tato zvířata.

Výrobci zkoumali mnoho let, co jim bude svědčit nejlépe. Jedině tak zabezpečíme, aby ve stravě byly zastoupeny všechny důležité složky výživy. Dnes si povíme o některých chybách, které by se rozhodně neměly objevit v žádném psím ani kočičím jídelníčku.

Jaké chyby děláme nejčastěji?
Zvířata loudí– pes i kočka umí dělat velmi smutné oči, když si usmyslí, že vyloudí nějaké sousto od našeho jídla. Krmit svého miláčka jídlem od stolu je ale velmi škodlivé. Jednak jej rozmazlujeme, učíme zlozvyku a krmíme jej jídlem, které pro něho není vhodné. Naše jídlo je plné soli a koření, které jsou pro zvířecí trávení škodlivé. Tento zlozvyk loudění škodí  i nám, protože se nenajíme v klidu.

Pravidelnost krmení –zvíře by mělo dostávat jídlo v pravidelnou dobu. Pokud jídlo nesežere, nenecháváme jej stát. Odejmeme misku a nabídneme znovu v další krmící čas. Zvíře se naučí, že dostane jídlo v určitý čas a bude se na něho těšit. Toto platí zejména pro psy. U koček je to trochu jiné. Zde platí, že misku s granulemi necháme po celý den, protože kočka je zvyklá žrát po menším množství častěji. Žije-li divoce, také si uloví několik myší během celého dne a tak jí to vyhovuje.     
   
Překrmování – dávkování stravy je důležité. Kastrovaná nebo zlenivělá a nudící se zvířata většinou zkonzumují denně větší dávku krmiva, než je jim prospěšná. Proto je dobré poradit se s veterinářem nebo si přečíst návod na koupeném krmivu. Zde najdeme dávky podle váhy zvířete. Obézní zvíře pak špatně prospívá a je náchylné k mnoha nemocem.

Jedno krmivo pro všechny– vlastníme-lipsa i kočku, nenechme se ukolébat, že spokojeněžerou z jedné misky jeden druh krmiva. I když jim chutná, to, co je vhodné pro psa, v žádném případě nebude zdravotně vyhovovat kočce.
 

Next Post

Výše mzdy jednoduše a přehledně!

Pá Bře 19 , 2021
Chovat psa nebo kočičku se dnes stává velmi rozšířené. Dříve se tato zvířátka krmila více méně zbytky ze stolu hospodářů. Dnes již je jasné, že […]