O refinancování hypoték už slyšel kde kdo. Tuto službu nabízí každým rokem více a více bankovních i nebankovních subjektů. Jenže refinancování je stále spojováno s celou řadou mýtů a polopravd, na základě kterých spoustu lidí raději dál splácí nevýhodný úvěr u stávajícího věřitele, zatímco by přistoupila na úvěr za výhodnějších podmínek. Pojďme se podívat alespoň na ty nejčastější mýty, se kterými jste se možná setkali i vy.

růst peněz

Hypotéce se blíží konec fixního období a to je skvělá příležitost k zhodnocení nabídek na trhu od nejrůznějších bankovních i nebankovních společností. Několik měsíců před koncem fixace vás stávající věřitel upozorní a nabídne nové podmínky na následující období, vy v tuto chvíli máte dvě možnosti. Buď na nové podmínky přistoupíte a nadále budete splácet úvěr stejnému věřiteli nebo se rozhodnete pro refinancování hypotéky. Pro druhou možnost se lidé rozhodují v případě, kdy jim jiný věřitel nabídne výrazně nižší úrok nebo lepší podmínky v podobě delší doby splácení nebo menší měsíční splátky. I dnes se však najde celá řada Čechů, kteří i nadále raději splácejí nevýhodný úrok, než by se rozhodli pro tak riskantní krok, jako je refinancování. Ušetřit se přitom dají nemalé částky, které v tomto případě zbytečně skončí v bance.

 

Nejčastější mýty, které kolují o refinancování hypoték

  • Refinancování jen se souhlasem věřitele

společné plány

Refinancováním se rozumí předčasné splacení hypotečního úvěru úvěrem novým. Ten je sjednán mezi novým věřitelem a dlužníkem za výhodnějších podmínek. Pokud se rozhodnete z jakéhokoliv důvodu svůj stávající úvěr, nepotřebujete k tomu žádný souhlas banky. Poskytovatele pouze stačí informovat o svém záměru refinancovat stávající úvěr.

 

  • Platba vysockých sankční poplatků

Pokud se rozhodnete k refinancování v době fixace, můžete odejít kdykoliv. Po tuto dobu vám navíc banka nemůže naúčtovat žádné sankce ani poplatky za předčasné splacení.

Next Post

Prosperitu země lze do určité míry posuzovat podle síly a velikosti jejího bankovního systému

Čt Led 28 , 2021
O refinancování hypoték už slyšel kde kdo. Tuto službu nabízí každým rokem více a více bankovních i nebankovních subjektů. Jenže refinancování je stále spojováno s celou […]